Poradna - Alkohol tester ve Francii (3.část)

Vy se ptáte, my odpovídáme! Máte nějaké otázky ohledně Vašeho alkohol testeru? Zajímá Vás, zda je postup Vašeho zaměstnavatele při dechové zkoušce v pořádku? Zastavila Vás hlídka, nafoukali jste a chcete vědět, co Vás čeká? Napište nám a my Vám poradíme!

Otázka p. Petry:

Dobrý den! Chystáme se v září autem do Paříže, jak je to s tou povinností mít alkohol tester ve Francii?

Odpověď:

Dobrý den p.Petra, děkujeme za Váš dotaz. Alkohol tester je skutečně podle platné francouzské legislativy součástí povinné výbavy motorového vozidla. Ve výbavě potřebujete 2 ks detekčních trubiček (tj jednorázový alkohol tester) nebo jeden digitální alkohol tester. Tyto musí mít speciální certifikát platný ve Francii, a tedy nemůže jít o ledajaký alkohol tester zakoupen u nás. Digitální alkohol tester si můžete zakoupit v našem e-shopu, detektčné trubičky je možné zakoupit na francouzských čerpacích stanicích. Pokuta za nedodržení této povinnosti je 11 eur. Nedávno se v médiích objevily zprávy, že i Němci zvažují, že alkohol tester se stane součástí povinné výbavy. Zatím je však tato záležitost pouze v rovině úvah a v Německu nemáte žádnou takovou povinnost.

Vaše dotazy čekáme na emailové adrese objednavky@tester.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo "Poradna".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení