Používáte svůj alkohol tester správně?

Váš alkohol tester potřebuje správné zacházení. Při dodržování základních pokynů může být Vašim věrným společníkem na cestách opravdu dlouhou dobu. V tomto článku Vám přinášíme informace o tom, jak správně používat tester na alkohol a maximálně tak prodloužit jeho životnost.

  • Foukání proveďte nejdříve 15 minut po požití alkoholu - díky tomu zajistíte správný výsledek měření - těsně po pití alkohol tester detekuje i alkohol ve slinách a ústech, nejen alkohol v dechu. Zbytkový alkohol v slinách může zničit senzor. Porušení této zásady je pro funkčnost alkohol testeru velké nebezpečí.

  • Nefoukejte alespoň 10 minut po jídle, nealko nápojích, žvýkačkách, bonbonech - platí stejné pravidlo jako v bodě č. 1 - ústa musí být čisté, bez zbytků jídla či nápojů, žvýkačky. Vše, co do úst nepatří, jednak ovlivňuje výsledek měření a také může poškodit senzor.

  • S foukáním počkejte alespon 5 minut po kouření.  Je důležité, aby nebyly v ústech žádné zůstatky kouře, které by se mohly při měření přesunout na senzor.

  • Alkohol tester používejte pouze v rozsahu teplot, který je uveden v návodu k použití - např. 5 - 40 stupňů - mrazy, vysoké horka, vlhké, prašné prostředí - to vše nevhodně působí na senzor a elektroniku alkohol testeru. Aby nedošlo k poškození senzoru - vyhněte se extrémním teplotám (při vedrech / mrazech měřte výlučně v interiéru), dešti a prachu (staveniště).

  • Používejte vždy kvalitní baterie - levné, nekvalitní, ne alkalické baterie reálné ovlivňují výsledky měření.

  • Používejte pouze originální nebo kompatibilní náustky - Každý alkohol tester v základním balení obsahuje originální náustky. Když se Vám dojdou, můžete si dokoupit znovu originální nebo náhradní, které jsou kompatibilní k danému testeru. Určitě nezakupujte ledajaké náustky, nepoužívejte slámky a náustky si nevyrábějte sami. Většina náustků je přizpůsobena svému detektoru na alkohol - tvarem, propuštěním přesně stanoveného množství vzduchu, konstrukcí na eliminaci přesunu slin atd. - používáním nesprávných náustků můžete také zničit senzor.

  • Před koupí zvažte, jak často budete tester na alkohol používat - Pokud víte, že provedete za týden 50 měření, nesnažte se ušetřit a vyberte si alkohol tester, který je určen na takovou zátěž. Informace o doporučených počtech měření uvádíme u popisu každého detektoru alkoholu na naší stránce. V opačném případě pravidelným přetěžováním se senzor alkohol testeru zničí - a při prokázání nesprávného používání si nebudete moci uplatnit záruční opravu.

Pokud dodržíte naše rady, určitě budete se zakoupeným alkohol testerem spokojeni a ten se Vám za správné používání odmění dlouhou funkčností.