Poradna - Certifikace pro Francii (11.část)

Otázka pana Malíka:

Dobrý den, mám alkohol tester Alcotest 3000. Konkrétně jde o typ certifikovaný pro Francii. Zřejmě je porouchaný. Někdy při foukání ukáže normální hodnotu - např. 0,35 promile, jindy pouze napíše POSITIVE. Víte mi říct, o jakou chybu jde a kolik by stála oprava? Děkuji předem.

 

odpověď:

Dobrý den p. Malík. Děkuji za Vaši otázku. Váš alkohol tester je zcela v pořádku. Máte verzi Dräger Alcotest 3000 NF - jak jste správně uvedl - s certifikátem dle francouzské vyhlášky č. 284/2012 (povinnost každého řidiče na území Francie mít v povinné výbavě 2 ks elektrochemického alkohol testeru nebo 1 ks digitálního alkohol testeru). Ve Francii je povolena hladina alkoholu za volantem do 0,5 promile a podle toho pracuje Váš alkohol tester. Hladiny do 0,5 promile vyčísluje v konkrétní hodnotě, při vyšší hladině alkoholu už jen uvede hlášku "POSITIVE", která znamená, že jste překročili povolenou hladinu alkoholu a nesmíte řídit. Váš alkohol tester Dräger Alcotest 3000 NF tedy není vadný, jde pouze o otázku softwarového řešení pro Francii.

 

Vaše otázky čakáme na emailovej adrese objednavky@tester.cz. Do predmetu správy uveďte heslo "Poradna".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení