Poradna - Proč nenechávat alkohol tester v autě (9. část)

Otázka pana Mihálika .:

Dobrý den! Mám alkohol tester AL 6000 už asi rok a mám ho vždy odložený v přihrádce v autě. Jeden známý mi řekl, že bych ho vůbec neměl mít v autě, že se může pokazit. Je to pravda?

 

Odpověď:

Dobrý den i vám, p. Mihálik. Váš přítel má pravdu, alkohol tester je třeba skladovat ve stabilní pokojové teplotě a na místě s průměrnou vlhkostí vzduchu. Pokud skladujete Váš alkohol tester v autě, když v něm jezdíte, teplota stoupá, naopak v noci, kdy je auto odstaveno, teplota může klesnout do minusových hodnot. Pokud alkohol tester skladujete v autě, rovněž nezabráníte průniku vlivů počasí - sníh, déšť. Všechny tyto aspekty mohou poškodit Váš senzor nebo elektroniku. Při takových poškozeních se na opravu nevztahuje záruka a případný servis si musíte zaplatit z vlastní kapsy. Nedoporučuji proto skladovat Váš alkohol tester AL6000 (ani žádný jiný typ) v autě, ale v teplé a suché místnosti. Tak zajistíte nejlepší skladovací podmínky pro Váš alkohol tester.

Vaše dotazy čekáme na emailové adrese objednavky@tester.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo "Poradna".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení