Poradna - Prvotní kalibrace (7.část)

Otázka pana Járy R .:

Dobrý den, koupil jsem si přes internetový obchod xxx alkohol tester AL 9000L. Ale zdá se mi, že neměří dobře. I když více vypiju, naměří mi nulu nebo jen velmi nízkou hodnotu. Je zcela nový, mám jej podle Vás dát reklamovat? U prodejce mi nikdo nezvedal telefon, tak doufám, že mi poradíte.

 

Odpověď:

Dobrý den p. Jára. Děkuji za Vaši otázku. Nejste první, co se na nás obrací s takovým problémem. Velké internetové obchody, které jsou zaměřeny na široký sortiment, mívají běžně zboží skladem i několik měsíců (což dosvědčí fakt, že když balík rozbalíte, musíte nejprve z krabice setřít vrstvu prachu :-)). Což znamená, že tester na alkohol nejde k Vám přímo od výrobce nebo přímého distributora, který garantuje jeho funkčnost a přesnost, resp. má vybavení na otestování detektoru alkoholu. Velké internetové obchody nejsou vybaveny technikou, aby alkohol tester před expedicí přeměřili a přesvědčili se, že měří správně. A právě zde nastává problém - alkohol tester se může rozladit i v průběhu skladování, vlivem teploty, vlhkosti vzduchu a podobně. Konkrétně při Vašem type - AL 9000L se v převážné většině případů potřeba kalibrace vyznačuje právě tím, že alkohol tester měří nižší hodnoty, než by měl.

Jeden z největších internetových obchodů dokonce přímo ke koupi alkohol testeru přikládá informaci, že kalibrace není v ceně a klient si ji musí zaplatit zvlášť v kalibračním středisku. Každopádně Vám i každému při koupi alkohol testeru doporučujeme předem si zjistit, zda prodejce disponuje kalibračních střediskem - a tak máte zajištěno, že alkohol tester k Vám docestuje plně připraven k použití. V naší společnosti je každý kus před prodejem otestován na čistý vzduch a různé hladiny alkoholu a v případě potřeby je bezplatně překalibrován - a až takto je expedován - proto si klient může být jistý, že alkohol tester měří správně a může se na něj spolehnout.

Váš alkohol tester AL9000 Lite nám můžete zaslat na kalibraci na naši adresu.

 

Vaše dotazy čekáme na emailové adrese objednavky@tester.sk. Do předmětu zprávy uveďte heslo "Poradna".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení