Poradna - Existuje tichá tolerance? (15.část)

Otázka pana JK:

Dobrý den! Kamarád mi vzpomínal, že policisté uplatňují něco, co se jmenuje tichá tolerance. Víte mi o tom říct víc? Opravdu bych mohl nafouknout a pustili by mě jen tak?

Odpověď:

Zdravíme. Toto je velmi ošemetná otázka. Přiznám se, také jsem už o tom slyšela, dokonce z důvěryhodného zdroje. Podle mých informací je tichou toleranci lze uplatnit v případech, kdy důkazní alkohol tester při dechové zkoušce vykáže méně než 0,3 promile. Avšak nikde nic takové není uzákoněno. v Čechách platí nulová tolerance alkoholu za volantem. Proto se na to netřeba spoléhat. Podle mého názoru jde spíše o dobrou vůli policistu jako pravidlo. Je to jako s překročením rychlosti - při malém překročení může policista přivřít oči a jen Vás napomenout, nebo Vás může sankcionovat. Avšak tato tichá tolerance se mi zdá nepravděpodobná i z důvodu, že policisté musí o každém měření vykázat záznam. A tedy v takovém případě by byl naměřen alkohol a nepřiřazená osoba.

Pro svou vlastní bezpečnost však nedoporučuji sedat za volant s alkoholem nebo zbytkovým alkoholem, i kdyby byl nízký. A abyste si vždy mohli být jistý, nezapomeňte si vybrat alkohol tester z naší nabídky. :-)

 

Vaše dotazy čekáme na emailové adrese objednavky@tester.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo "Poradna".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení