Jde oklamat alkohol tester?

Na internetu můžete najít mnoho "ověřených" rad, jak oklamat alkohol tester, abyste nenafúkali. Fungují nebo jsou to výmysly?

  1. Měděná mince - známá metoda - vložit si minci pod jazyk - je úplná hloupost. Mince nezmění prostředí v ústech a tedy neovlivní výsledek měření.

  2. Žvýkačka / bonbón - mnoho lidí věří, že při cucání bonbónu nebo žvýkání žvýkačky se jejich dech osvěží a tudíž se v jejich dechu nenaměří alkohol. Možná máte pocit, že Ve vašem dechu už stopy po alkoholu nejsou, ale měření neoklamete.

  3. Vdechování vzduchu - spekulanti tvrdí, že při dechové zkoušce vzduch nasávají a tedy alkohol tester nemůže naměřit alkohol v dechu. Další nesmysl. Pokud do alkohol testeru nefouká, nevyhodnotí měření. Je jedno, zda foukáte slabě nebo silně, alkohol tester má nastaveny určité hranice, při kterých hodnotu zaměří. V opačném případě vykáže chybu měření a měření je třeba zopakovat. Proto vdechováním namísto foukání ovlivníte jedině trpělivost policisty.

  4. Kouření - vykouření cigarety a tedy zbytkový kouř v ústech také neovlivní měření, může ale výrazně poškodit senzor alkohol testeru.

  5. Jídlo a tekutiny - mohou podpořit vstřebávání alkoholu, ale je to záležitost velmi individuální a těžko časově definovatelná. Zaručeně Vám však nepomůže, pokud pět minut před sednutím za volant něco sníte / vypijete.

Odbourání alkoholu z těla není otázka několika minut. Tělo potřebuje čas, aby alkohol zpracovalo a to, že se cítíte v pořádku, neznamená, že jste připraven sednout za volant. Návrhů, jak dostat alkohol z těla je mnoho, ale účinný je pouze jeden - před jízdou v sobě žádný alkohol nemít. Zbytečně neriskujte, buďte zodpovědný vůči sobě i ostatním na cestě.

 

Pikantnost na závěr:

Některé nápady, jak ovlivnit hladinu alkoholu v dechu, jsou skutečně kuriózní. Kanadský mladík Davida Zurflah, jehož zastavila policejní hlídka, v rychlosti snědl vlastní spodní prádlo. Proč? Doufal, že bavlna nasaje alkohol v žaludku a výsledek dechové zkoušky bude negativní. Co víc k tomu dodat?  

Přestože ani my nezaostávame v kreativitě, s vlastním alkohol testerem nesednete za volant s nejistotou a při případné policejní kontrole nemusíte například jíst své spodní prádlo :-)