Co byste si měli všímat při koupi alkohol testeru?

Abyste si koupili alkohol tester, který bude splňovat vaše očekávání, měli byste mít na zřeteli několik opěrných bodů při výběru:

Doporučení pro firmy:

  • Pokud nakupujete alkohol tester do firmy, je důležité vědět, zda chcete důkazní alkohol tester nebo orientační alkohol tester.

  • Promyslete si, zda máte zájem o evidenci a tisk dat - jen některé typy alkohol testerů umožňují připojit tiskárnu nebo mají vypracovaný počítačový software pro zápis dat.

  • Zajímají Vás i doplňující možnosti? Alkohol tester s pamětí na určitý počet měření? Alkohol tester s možností bezkontaktního měření alkoholu v nápojích? Alkohol tester s manuálním testem, který umožní změřit alkohol v dechu při osobách, které z objektivních příčin (napr.astma) nemohou uskutečnit klasické foukáním?

Doporučení pro firmy i jednotlivce:

  • Zvažte, jak často budete alkohol tester používat - většina výrobců uvádí doporučené počty měření za určitý časový úsek - týden / měsíc, na základě Vašeho předpokladu si zvolte odpovídající typ.

  • Vyberte si typ senzoru - Senzory mohou být polovodičové - tyto mají trochu menší přesnost (cca +/- 10% odchylka měření) a zahřátí senzoru při zapnutí nebo při následném měření trvá o několik sekund déle než při elektrochemických. Druhou možností jsou tedy senzory elektrochemické - jejich přesnost je +/- 5%, takovou přesnost mají i policejní alkohol testery. Alkohol tester s takovýmto senzorem se zahřeje rychle a rychle a zregeneruje na další měření.

  • Každý alkohol tester je třeba pravidelně kalibrovat. Je proto důležité zjistit, zda pro typ, který si chcete zakoupit, existuje v okolí kalibrační středisko. Bohužel často se stává, že pro zakoupený tester neexistuje kalibrační středisko a tak po půl roce ztrácí svůj význam a schopnost korektně měřit. Proto si zjistěte před koupí u dodavatele, zda Vám vyžádání takovou službu, resp. sami si na internetu můžete vyhledat, zda se dá Váš alkohol tester zkalibrovat v naši, či v nejaké sousední krajine. Naše společnost zajišťuje kalibrace pro své klienty i neklienty na více než 25 různých typů alkohol testerů.

Naše nabídka alkohol testerů je široká, a proto pokud byste chtěli pomoci a poradit se při výběru, můžete nás kontaktovat telefonicky nebo mailem a spolu najdeme alkohol tester, který nejvíce odpovídá Vašim požadavkům.