Alkohol na pracovišti - Výjimka, zda běžný jev?

Alkohol na pracovišti již není ničím výjimečným. Ohrožuje nejen pracovní místo, ale i zdraví a budoucnost.

Každému z nás se může stát, že ráno nastoupí do práce s kocovinou, protože se den předtím zúčastnil oslavy s kamarády, připíjel na narozeniny, nebo si našel jiný důvod. Je vhodné nastoupit do práce po propité noci? Znamená to, že se cítíte dobře, že jste způsobilý vykonávat své povinnosti jako v jiné dny? V každém případě je vhodnější a jistější, aby si pracovník vzal den volna, než aby byl v práci přichycen se zbytkovým alkoholem, nebo nebodaj, aby kvůli nepozornosti a otupeným smyslem přišel k pracovnímu úrazu.

Z našich zkušeností s velkými společnostmi vyplývá fakt, že najít opilého zaměstnance je už téměř na každodenním pořádku. V České republice již existuje řada firem, které nabízejí možnost na vrátnici orientačně si fouknout do alkohol testeru před vstupem na pracoviště a v případě pozitivního výsledku je firma ochotna poskytnout zaměstnanci den volna. Pro firmu i zaměstnance je taková prevence lepší možnost jak řešit následky a já sama tento přístup oceňuji.

Ale co když zaměstnanci holdují alkoholu i přímo na pracovišti? V práci jsme pod tlakem a malou skleničku by mohl pomoci k uvolnění a zlepšení výkonu ... Každou chvíli má některý kolega narozeniny a tajný skleničku ukrytý před šéfem přece nikomu neuškodí ... ovšem jen dokud se neobjeví kontrola s alkohol testerem a pracovník pod vlivem alkoholu může být sankcionován snížením platu, upozorněním či dokonce vypovězením pracovního poměru. To je stále ta lepší možnost. Můj známý vlastní stavební firmu a jeho zaměstnanci si čas od času rádi přihnout iv práci. Co jednoho dne vyústilo do pádu z lešení s více než jedním promile alkoholu. Alkohol otupuje naše smysly, zpomaluje reakce a snižuje schopnost vnímat. Je důležité uvědomovat si riziko - můžete přijít o zdroj obživy, ale i o život.

V zaměstnání jsme stále pod větším stresem - pracujeme na změny, děláme přesčasy, abychom si místo udrželi, snažíme se plnit normy, vést tým nebo plnit nařízení, absolvujeme pracovní cesty - jsme neustále pod stresem - a stres je také důležitým faktorem při alkoholismu na pracovisku.Je těžké najít z tohoto koloběhu cestu ven.

Pravidelné a důsledné kontroly zejména na velkých pracovištích závodovým typu jsou důležité a potřebné. Slouží jako "strašák" a i díky nim si pracovníci váží své pracovní místo. Při menších, resp. při nezávodní pracovištích však lze pracovat i na odstranění příčiny, nejen na sankcionováni následků. Při manažerských postech by mohla pomoci nabídka relaxačních pobytů zaměřena na odbourání stresu z práce, či pravidelný přísun nealkoholických nápojů.

Alkohol může být likvidační pro jedince, jeho rodinu i jeho zaměstnání. Každý zaměstnavatel by měl mít k dispozici alkohol tester, díky kterému by mohl průběžně kontrolovat svých zaměstnancům a tak se vyhnout extrémním řešením, či nehodám. Také zaměstnanec by měl být odpovědný vůči sám sobě i vůči společnosti, pro kterou pracuje, nepít na pracovišti a také nevstupovat na pracoviště pod vlivem alkoholu, ani v případě zbytkového alkoholu - ten si prostě může změřit před nástupem vlastním a cenově dostupným alkohol testerem z naší nabídky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení