Jak odbourat zbytkový alkohol v krvi?

Užili jste si večer plný zábavy a ráno se chcete co nejdříve zbavit zbytkového alkoholu v krvi a "kocoviny", abyste mohli vyrazit na cesty?

Díky našim radám se zbavíte nejen nepříjemné kocoviny, ale i doplníte tělu potřebné látky, které se při pití vyloučily a urychlíte vstřebávání alkoholu.

První pomocí je pití dostatečného množství tekutin - 1-2 litry. Alkohol z těla vyplavuje i minerální látky, proto je vhodné zvolit minerální vodu s vysokým obsahem magnezia. Tělo je potřeba hydratovat pomalu a postupně.

Rychlejšímu odbourání alkoholu může napomoci vitamin C. Ať už v tabletách, které jsou běžně k dostání v lékárnách a drogeriích, nebo v přírodní formě – například pomerančová šťáva, nebo šťáva z jiných citrusů.

 

Prodávají se i různé preparáty, které urychlují vstřebávání alkoholu. Takový přípravek si můžete zakoupit i v našem e-shopu – Easymorning napomáhá přeměnit toxický ethanol na jednoduše odbouratelnou kyselinu octovou a pomocí vitaminů regeneruje játra a zbaví Vás ranní kocoviny.

Po noci plné alkoholu je hladina cukru v krvi nízká, je proto důležité se dobře nasnídat, tedy pokud to Váš žaludek umožní :). Jídlo výrazně napomáhá navázat zbytky alkoholu v organismu. Speciálně potraviny jako kyselé okurky, zavináče a utopenci. Po nich Vám bude zaručeně lépe. Pokud by Váš žaludek protestoval, doporučujeme alespoň slazený nápoj.

 

K rychlejšímu vystřízlivění může pomoci i káva. Kofein totiž působí jako diuretikum a zrychluje vylučování alkoholu z těla.

Za normálních okolností poklesne hladina alkoholu v krvi za hodinu v průměru o 0,2 promile. Například s jednou lahví vína se Vaše tělo vypořádává až 10 hodin!

Vstřebávání alkoholu však závisí taky od výšky a váhy, duševního rozpoložení, i "tréninku" v pití. Proto i univerzální tabulky o tom, jak dlouho trvá vstřebání toho-kterého alkoholu nejsou spolehlivé, protože nemusí platit právě na Vás.

 

Také to, že už se cítíte dobře a střízlivě, neznamená, že si můžete bezpečně sednout za volant. Proto je výhodné a praktické vlastnit alkoholtester, díky kterému můžete kdykoliv prověřit zbývající hladinu alkoholu v dechu.S naším alkoholtesterem budete mít stoprocentní jistotu, že můžete vyrazit na cesty a žádná policejní hlídka Vás nadlouho nezastaví :)

Mars v2

Váš tým Tester.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení