Aktivní vs. pasivní měření

Naši klienti se nás často ptají, jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním měřením.

V tomto článku Vám to vysvětlíme. Každý alkohol tester na trhu měří v aktivním režimu. Jde o klasické měření, kdy pomocí náustku fouknete do alkohol testeru, tento zdetekuje Váš dech a zobrazí naměřenou hladinu alkoholu.

Pasivní měření rozlišuje pouze přítomnost nebo nepřítomnost alkoholu, ne konkrétní hladinu. Využívá se na bezkontaktní měření alkoholu v nápojích. Tuto funkci využijete pouhým přiložením k poháru s tekutinou a alkohol tester zadetekuje přítomnost nebo nepřítomnost alkoholu. Pasivní měření je také možné využít při osobách v bezvědomí, kdy přiložením k ústům osoby alkohol tester určí případnou přítomnost alkoholu. Tím, že při pasivním měření stačí kratší vzorek dechu jako při aktivním měření, je vhodné i pro osoby trpícími respiračními onemocněními, např. astmatem, které nemají dostatečně silný dech na aktivní měření.

Pasivní měření umožňují většinou kvalitnější, profesionální alkohol testery - v naší nabídce jsou to Alcovisor MarkX, Lifeloc FC10 Plus, Lifeloc FC20, Alcoquant 6020 a samozřejmě stanovená měřidla Dräger Alcotest 6820 nebo Dräger Alcotest 7510.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení