Makáme naplno! Objednávky expedujeme do 24 hodin!

Dräger X-am 2500 (Ex, O2, CO-LC, H2S -LC)

25 545 Kč
6 týdnů
Možnosti doručení

Dräger X-am® 2500 je unikátní multidektor plynů, který přesně detekuje O2, CO a H2S. X-am® 2500 kombinuje spolehlivou senzorovou technologii s dlouhou životností baterie a intuitivním ovládáním v nástroji, který definuje bezpečnost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

X-am 2500 je vhodný pro průmyslovou práci, těžbu a rafinerie. Poskytuje kvalitní elektrochemické senzory pro zajištění spolehlivého řešení ATEX pro vaše pracovníky. Díky nízkým provozním nákladům pro uživatele představuje detektor hodnotnou investici pro své pracovníky.

X-am 2500_popis

Přístroj je vysoce funkční, robustní a cenově dostupný. Dräger X-am 2005 má Ex schvalování, tím pádem je to jasná volba pro uživatele v oblastech vystavených výbušným rizikům. Funkční konstrukce zajišťuje, že plyn může vstupovat do zařízení shora a ze strany - i když je nástroj uvnitř kapsy nebo je-li náhodně zakrytý přední vstup plynu.

Ex senzor odolný vůči jedům
Inovativní katalytický Ex senzor vyniká vysokou odolností vůči silikonu a sirovodíku. V kombinaci s vysokým stupněm funkční stability umožňuje tato odolnost dosažení mimořádně dlouhé životnosti přesahující dobu 4 let. Jeho citlivost vůči hořlavým plynům a parám je testována v souladu s mezinárodní normou IEC/EN 60079-29-1 od metanu po nonan. Tato homologace také prokazuje vhodnost tohoto přístroje pro primární ochranu před explozí, například pro použití v rafineriích a chemickém průmyslu.

Maximální bezpečnost
Dräger X-am® 2500 má homologaci Ex-Zone 0, z čehož jasně vyplývá, že byl navržen pro zajištění vysoké úrovně bezpečnosti uživatelů v oblastech s nebezpečím výbuchu. Funkční design umožňuje pronikání plynu shora i zepředu.

Údržba: rychlá, snadná a finančně nenáročná
Od testu funkčnosti po komplexní dokumentaci mají uživatelé přístup k praktickým řešením, která zajišťují bezpečnost a lze je kdykoli implementovat. Testovací stanice pro zkoušky funkčnosti Dräger Bump Test Station bez nutnosti lokálního zdroje napájení a automatická testovací a kalibrační stanice Dräger X-dock pro komplexní správu zařízení jsou ideálními systémovými doplňky, které šetří čas i práci. Společně s Dräger X-dock umožňují vysoce kvalitní senzory Dräger rychlé provedení zkoušky funkčnosti (BumpTest) za 8 až 15 sekund1 s velmi nízkou spotřebou plynu. To výrazně snižuje provozní náklady na vaše zařízení.

Difúzní nebo čerpací režim
Pro měření obsahu nebezpečných látek v nádržích a šachtách, nebo pro hledání úniků, je volitelné externí čerpadlo s hadicí v délce až 45 m optimálním řešením. Čerpadlo se spustí automaticky po připojení měřicího přístroje. Přepnutí z difúzního do čerpacího režimu lze provést rychle a snadno, bez nutnosti použití nástrojů
nebo šroubů.

Ergonomie a odolnost
Díky nízké hmotnosti a ergonomickému designu nabízí Dräger X-am 2500 vysoký stupeň pohodlí při nošení. Praktický dvoutlačítkový ovládací panel a snadný pohyb v menu umožňuje intuitivní použití přístroje i přes rozsáhlou nabídku funkcí. Integrovaný ochranný pryžový obal a senzory, které nejsou citlivé na nárazy, poskytují
bezpečnou ochranu před případnými pády nebo vibracemi. Přístroj Dräger X-am 2500 také není citlivý na elektromagnetické záření, např. z bezdrátových zařízení. V souladu se stupněm krytí IP 67 je Dräger X-am 2500 odolný vůči vodě a prachu, takže zůstává plně funkční dokonce i po případném pádu do vody.

Spolehlivé napájení
Dräger X-am 2500 funguje jak s alkalickými bateriemi, tak s dobíjitelnými NiMH bateriemi. To umožňuje spolehlivé napájení po dobu více než 12 hodin. V závislosti na podmínkách lze baterie dobíjet buďto ve zkušebně nebo ve vozidle. Doba provozu bez Ex senzoru je obvykle více než 250 hodin.

Klíčové vlastnosti:

  • Zahrnuje dobíjecí baterii a nabíjecí sadu
  • Výsledky zaznamenávaní lze získat přes IR rozhranie
  • Dlouhá životnost senzorů
  • Lze uložit až 1000 hodin dat
  • Plynulé přepínání mezi difúzním a pumpovým režimem
  • Životnost baterie: 12 hodin pŕi 6 hodinovém nabíjení

Rozsah měření:

  • Ex: 0 - 100% lel
  • O2: 0 - 25% vol.
  • H2S - LC: 0 - 100 ppm
  • CO - LC: 0 - 2000 ppm

 

Detailní specifikace

ico_9 Rozměry: 64 x 130 x 44 mm Hmotnost: 220 - 250 g
ico_15 Čas nabíjení baterie: cca 4 hodiny ico_10 Provozní teplota: od -20°C do +50°C
ico_2 Provozní tlak vzduchu: od 700 do 1300 mbar ico_11 Provozní vlhkost vzduchu: 10% - 95% relativní vlhkosti
ico_4 Třída ochrany: IP67 ico_14 Alarm: vizuální, zvukový, vibrační

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Popis