Poradna - Jak správně používat alkohol tester (5.část)

Otázka paní Julie:

Dobrý den! Mam taky problem. Mam alkohol tester, ale tento jsem nekupovala u vas. Bohužel mi prodejce reklamaci odmítl. Chtěl bych vědět, či mi můžete poradit? Mam alkohol tester AT-S430 (i vy ho mate v nabídce). Přestože ho používáme přesně podle návodu, namísto výsledku pokaždé zobrazí pouze tři čárky - - -. Dali jsme ho proto reklamovat, ale prodejce nám ho vrátil s tím, že testeru nic není a reklamaci zamítl. Po návratu nám zase nešel. Opravdu jdeme přesně podle návodu, foukáme, dokud přístroj trvale pipa, ale výsledek se i tak nezobrazí. Víte mi poradit, co děláme špatně? Nebo mam alkohol tester znovu reklamovat?

 

Odpověď:

Příjemný den, p. Julie. Jsme rádi, že jste se na nás obrátili, i když nejste náš klient. Ale věříme, že budete :-) Podle Vašeho popisu by měl být alkohol tester opravdu v pořádku. Alkohol tester AT-S430 se vyznačuje tím, že potřebuje silnější foukání. Proto se může stát, že i když detekuje Vaše foukání zvukovým signálem - pípáním - ve skutečnosti objem vzduchu není dostatečný k zobrazení výsledku. Když je alkohol tester připraven k měření, zhluboka se nadechněte a foukejte silně. Výsledek by se měl správně zobrazit. Z tohoto důvodu Váš alkohol tester AT-S430 zřejmě nevykazuje správný výsledek, a proto byla pravděpodobně zamítnuta i Vaše reklamace. Určitě však došlo k pochybení na straně prodejce - takové maličkosti v správném použití toho - kterého alkohol testeru má mít každý správný obchodník v malíčku. Věříme, že už Vám bude fungovat správně. A nezapomeňte, každý 6 měsíců je třeba zaslat Váš alkohol tester na kalibraci, kterou Vám umíme bez problémů zajistit.

Vaše dotazy čekáme na emailové adrese objednavky@tester.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo "Poradna".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení