Dräger Pac® 5500 H2S

7 999 Kč
do 2 týdnů

Ideální přístroj pro osobní použití při bezpečnostním měření koncentrace plynů . Pac 5500 je určen pro rychlou detekci sirovodíku. Tento malý, přesný a spolehlivý přístroj nemá limitovanou životnost.

  • odhalovaní úniku H2S (sirovodíku)
  • rozsah měření: 0-100 ppm
  • stupeň krytí: IP65
  • vhodný pro práce ve dne i v noci
  • spolehlivé čidlo Dräger

Detailní informace

Detailní popis produktu

detektor-plynu-popisek-dragerpac5500

MALÝ A ROBUSTNÍ
Přístroj Dräger Pac 5500 byl vyvinut podle nároků a potřeb uţivatelů v průmyslových aplikacích. Malé rozměry, nízká hmotnost, snadná obsluha jednou rukou, pohodlné ovládání v rukavicích a současně nárazuvzdorná konstrukce s vysokou chemickou odolností a vysokým stupněm krytí proti vodě a prachu dodávají přístroji Pac 5500 nekompromisní vlastnosti.

 

BEZPEČNOST
Speciální umístění senzoru zabezpečuje přístup plynu shora i z čelní strany přístroje tak, aby i při náhodném přikrytí nedošlo k zamezení přístupu plynu k senzoru.NELIMITOVANÁ ŽIVOTNOST
Přístroj Pac 5500 je navržen pro dlouhodobé používání. Možnost výměny baterie, výměny filtru senzoru i samotného senzoru bez zvláštních nároků a nástrojů dovoluje udržovat přístroj v optimálním stavu po dobu mnoha let.MINIATURNÍ SENZORY
Přístroj Pac 5500 je osazen nejnovější generací miniaturních senzorů Dräger XXS, které byly vyvinuty speciálně pro použití v osobní detekční technice. Jejich extrémní očekávaná životnost 5 až 8 let je umocněna značnou rychlostí reakce a taktéž jejich časovou stabilitou.PŘEHLEDNÝ DISPLEJ
Velký a dobře čitelný LCD displej zobrazuje koncentraci plynu i měřicí jednotku. Na přání je možné zvolit konfiguraci, kdy je na displeji zobrazen pouze druh měřeného plynu a údaj o koncentraci se zobrazuje až po překročení nastavených alarmových mezí. Na displeji se nevyskytují žádné textové informace, které by v různých jazycích mohly být mylně interpretovány. Pro zlepšení čitelnosti za nepříznivých světelných podmínek je displej opatřen osvětlením.
Pro rychlé optické rozlišení přístrojů podle druhu měřeného plynu je volitelným doplňkem barevná maska přístroje – pro sirovodík je určená žlutá.

 

VAROVÁNÍ A ALARMY
Přístroj Pac 5500 je vybaven vibračním, multitónovým akustickým i optickým alarmem s blikajícími LED diodami, který je viditelný ze všech úhlů pohledu. Dvě alarmové úrovně – varování a hlavní alarm – mohou být uživatelsky libovolně nastaveny.
Přístroj rovněž signalizuje vybití baterie ve dvou rozeznatelných alarmech. Pokud dojde během používání přístroje k poruše elektroniky nebo senzoru, je uživatel neprodleně informován zřetelným alarmovým hlášením a indikací na displeji.
Pro uživatele přístroje je též volitelně k dispozici provozní signál, který krátkou akustickou a optickou signalizací v delších intervalech indikuje správnou funkci přístroje.
Časová náročnost Bump Testu je obvykle pouhých 8 až 15 sekund. Pro jeho provedení slouží testovací stanice Dräger Bump Test Station, která pracuje rychle, ekonomicky a bez nutnosti přívodu energie. Každý úspěšně provedený test se automaticky ukládá do paměti přístroje. Pokud je test neúspěšný, přístroj se přepne do režimu „mimo provoz“. Testovací stanice Dräger Bump Test Station může být rozšířena o mobilní tiskárnu, která po provedení testu vytiskne protokol.

 

BUMP TEST A KALIBRACE
Mnohé národní nebo interní předpisy vyžadují testování přístroje známým plynem. Tento test, tzv. Bump Test, kontroluje správnou funkci přístroje. Požadované nastavené intervaly Bump Testu i kalibrace jsou přístrojem sledovány a v případě jejich nedodržení signalizuje přístroj varování. Je-li toto varování i nadále ignorováno, přístroj se přepne do stavu „mimo provoz“. Uživatel má možnost obdobným způsobem nakonfigurovat chování přístroje při nedodržení intervalu kalibrace.
V průběhu startovací sekvence po zapnutí přístroje může být provedena kalibrace čistým vzduchem. Kalibrace senzoru se provádí kalibračním plynem za použití PC. K dispozici je široké kalibrační příslušenství.

PAMĚŤ PŘÍSTROJE
Přístroj Pac 5500 je vybaven pamětí událostí, která pojme až 60 událostí s časovým údajem (zapnutí, vypnutí, působení alarmů, Bump Test, kalibrace...). Čtení paměti se provádí prostřednictvím IR rozhraní do PC.Software pro PC Dräger CC-Vision nebo Dräger Pac Vision slouží k nastavování parametrů, kalibraci, konfigurování volitelných vlastností přístroje a zpracování dat z paměti.


DRÄGER PAC® 5500 - SHRNUTÍ

- moderní senzory Dräger XXS
- nelimitovaná životnost
- možnost výměny senzoru i baterie
- rychlý Bump Test: 8 až 15 s
- volitelné kalibrační a testovací funkce
- bezpečný přístup plynu k senzoru
- robustnost a ergonomie

 

  5500 CO 5500 H2S 5500 O2
Rozsah 0 – 500 ppm 0 – 100 ppm 0 – 100 ppm
Poplašné prahy 30/ 60 ppm 10/ 20 ppm 19/ 23% obj
Rozlišení 2 ppm 0,1 ppm 0.1% obj
Reakční doba 15 s 15 s 10 s

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: